Octavia Geamănu, în vârstă de 36 de ani, și Marian Ionescu, ce are 57 de ani,
și-au unit destinele în fața altarului în weekendul trecut, după cinci ani de când au făcut cununia civilă.
La cununia religioasă a fost prezent și fiul lor, Andrei, în vârstă de trei ani.
Fericitul eveniment a avut loc în cadrul Bisericii Bucur Ciobanul, din Capitală.
La nunta frumoasei prezentatoare a știrilor de la Antena 1 și a liderului trupei Direcția 5 au fost invitați membrii familiei și prietenii apropiați.
Rochia de mireasă pentru care a optat Octavia Geamănu a fost una extrem de simplă, cu trenă, iar buchetul ales a fost unul sofisticat.
Domnișoară de onoare a fost chiar sora vedetei, iar cavaler de onoare, Cristi Enache, cel care este coleg de trupă și bun prieten cu mirele.
Octavia Geamănu a mărturisit faptul că rochia de mireasă a fost achiziționată în ultimul moment, cu ajutorul unei colege.
„Florile sunt inspirație de Pinterest și rochia, trebuie să îi mulțumesc colegei mele, Andreea Gherasim, că m-a ajutat să o găsesc ieri.
Ți-am spus că nu am avut timp să mă pregătesc!”, a declarat Octavia Geamănu pentru observator.tv.
Octavia Geamănu și Marian Ionescu i-au avut drept nași pe Dinu Săraru și Ticu Alexe.
Vedeta a declarat că și-a dorit ca nunta să aibă loc la cinci ani după ce au spus „Da!” în fața ofițerului Stării Civile
și îi este recunoscătoare lui Dumnezeu că lucrurile s-au petrecut după cum și-a imaginat.
„Slujba a fost exact cum ne imaginam, la cinci ani de la cununia civilă ne-am dorit să venim în fața lui Dumnezeu
și să îi mulțumim pentru bunătatea infinită și să primim sfânta taină a cununiei”, a mai spus frumoasa vedetă…
Sursa: viva.ro, instagram.com